logo email
fb youtube

CESTY DO SEBENejdál dojde ten, kdo jde do sebe...

tereza

Tereza


To jsem já. Dětská duše v dospělém těle.

Už v deseti letech jsem se nachomýtla k aktivitám, při nichž jde lidem o "něco víc". Doprovázela jsem svoji mámu na přednášky a workshopy, zaměřené na duševní rozvoj. Četla jsem ezoterické knihy. Absolvovala 5 stupňů kineziologie. Věnovala se reiki. Povídala si s anděly...

To všechno tajně, abych se nedostala do potíží jako někdo divný, nenormální. Abych nevyčnívala z běžné společnosti. Než jsem pochopila, že to není třeba (a už vůbec ne dobře), vystudovala jsem historii, archivnictví a pomocné vědy historické na pražské FFUK, našla si "normální zaměstnání" v kanceláři a dál se dřela s umlčováním toho, co mi říká srdce.

Aby mě nezavrhli lidé, kteří mi nerozumí. Abych nepřišla o práci, kterou nesnáším.

Tehdy jsem začala vnímat znamení toho, že je potřeba udělat velký krok. Krok z cesty nalajnované společenskými normami. Pochopila jsem, že dál dojdu, když se vrátím na začátek, a šla si po svých. V protisměru.

Absolvovala jsem terapeutický výcvik metody Cesta podle Brandon Bays. S touto metodou jsem pozvolna začala v roce 2007, teprve loni (2013) jsem však výcvik mohla dokončit.

Nyní s ní aktivně pracuji jako terapeut. Je to nejvíce transformující metoda, jakou jsem zažila. Celí se rozpadnete a ztratíte, abyste se mohli nově poskládat v lepšího člověka, a tak se znovu najít.

Kromě standardních terapií jsem se rozhodla Cestu spojit s tancem, mojí celoživotní vášní. V pěti letech jsem začala u obyčejných pohybovek pro děti, odkud jsem se dostala do amatérské taneční skupiny, tvořící choreografii na moderní hudbu. Postupně jsme se začali věnovat americkému stepu, poté irským tancům. Ve čtrnácti jsem taneční skupinu opustila a dva roky na to se dostala do přípravky tanečního studia Dance Perfect. Zde jsem získala poloprofesionální taneční vzdělání v contemporary dance, moderním výrazovém a scénickém tanci, kterému jsem se věnovala sedm let. Mé taneční kroky přitom vedly i přes balet, skupinu Junior Domino Dance Company a další.

Ze všech tanečních skupin jsem odešla. Přestaly mi vyhovovat taneční sály obklopené zrcadly, která nemilosrdně kritizují každého tanečníka a berou mu tím taneční vášeň.

I proto se chci věnovat jinému tanci. Zrcadla nutí tančit hlavou. A já vím, že tančit se má srdcem. Nyní si buduji svůj styl, Léčivý tanec, kde pracuji s emocemi v pohybu, tančím v rytmu srdce (a zrcadla nepoužívám).

Věřím tomu, že jedině vlastní kroky, ať už taneční nebo životní, člověka ušetří pádů na ústa. Od doby, kdy jsem se pro ně rozhodla, nezakopávám o zbytečné překážky. Plynu. Protože všechno plyne.

A tak mě přes Cestu a tanec dovedly mé kroky k vlastnímu projektu, kde se učím to všechno spojit, tak aby to dávalo smysl. Držím si palce:)

Novinky

  • Mrkněte, co se skrývalo v ženě na Omské.
  • ThetaHealing®
    Přečtěte si krátkou zprávu o tom, jak jsme se léčili thétou!
  • Podívejte se, jak hodnotí druhý retreat Donna Divina účastnice: Je to úžasné. První seminář, na kterém se nemusí nic chápat hlavou :) Úžasný program, pro ženy je to vskutku DAR, perfektně uspořádáno a zorganizováno. Jste skvělí – díky!“
    Další hodnocení v referencích
  • Dejte si s námi do těla, do nosu i do duše! Hromadná povídací setkání lidí, co jdou do sebe, u kávy. PLKY s VLKY vždy 1-2 středy v měsíci.
  • Koukněte jak jsme hravě zvládli tanec s dětmi v Dlouhé

Semináře